Jak wdrożyć się w naukę angielskiego po wakacjach?

Jak wdrożyć się w naukę angielskiego po wakacjach?

 

Jak wiadomo powroty do szkoły nie zawsze są łatwe, zwłaszcza w czasach pandemii, kiedy przez ostatnie kilka miesięcy uczyliśmy się zdalnie. Co zrobić aby aby na nowo wejść w rytm i ze spokojem rozpocząć nowy rok szkolny?

Po pierwsze, zacznijmy od przejrzenia zeszytu z poprzedniej klasy, powtórzmy i utrwalmy już przerobiony materiał aby być na bieżąco. Jeśli okaże się, że jakiś temat sprawia nam trudność musimy przerobić go jeszcze raz. Pamiętajmy aby być szczerzy przed sobą – w końcu uczymy się dla siebie i ewentualne konsekwencje będziemy ponosić my

W internecie jest mnóstwo darmowych  materiałów z gramatyki o rożnym stopniu trudności, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli jesteście mistrzami gramatyki zachęcam do zrobienia kilku ćwiczeń rozszerzających słownictwo – pomijając korzyści dla naszej znajomości języka, na pewno zaprocentuje to też w nowym roku szkolnym. 

Pamiętajmy aby być aktywnym na zajęciach. Nauczyciele zawsze patrzą łagodniejszym okiem na uczniów, którzy biorą czynny udział w lekcjach a ponadto lepiej i szybciej przyswoimy nowy materiał a co najważniejsze nie narobimy sobie zaległości, które skutecznie demotywują i zniechęcają do przedmiotu. 

W trakcie roku pamiętajcie o odrabianiu prac domowych! Wiem, że nie jest to najfajniejsza rzecz pod słońcem, ale uwierzcie mi, że one są dla Was a nie przeciwko Wam. Jeżeli będziecie je robić regularnie, bardzo szybko wychwycicie czego nie rozumiecie i równie szybko będziecie mogli to nadrobić. Każdy kto miał kiedyś taką sytuację wie o czym mówię. To niekończąca się historia przyswajania nowego materiału, nie rozumiejąc go i  nadganianie poprzednich tematów, poprawianie starych sprawdzianów i jednocześnie pisanie tych z aktualnego tematu.  Wtedy walczymy o przetrwanie i nikt nie myśli o tym, że przecież uczy się dla siebie Dodatkowo nie narazicie się na minusy i jedynki z tak błahego powodu – po co psuć sobie średnią na własne życzenie? 

Podczas roku szkolnego bardzo łatwo zapomnieć, że znajomość angielskiego w życiu jest bardzo ważna, dlatego warto przenieść to poza mury szkoły i zacząć kojarzyć to z czymś pożytecznym ale i przyjemnym jeżeli czytanie to Twoja pasja sięgnij po książkę w języku angielskim, jeżeli lubisz oglądać filmy zrezygnuj z lektora polskiego i włącz napisy, starsi uczniowie mogą włączyć angielskie napisy a jak czują się na siłach pozostać całkowicie przy wersji angielskiej. Ważne żeby się nie zniechęcić i dostosować formę i poziom do swoich możliwości a szybko zobaczycie pierwsze efekty. 

Nie od razu zbudowano Rzym, ale prawie cały świat mówi w języku angielskim, dlaczego Wam miałoby się nie udać? Grunt to pozytywne nastawienie, sprecyzowany cel i konsekwencja w działaniu